Skip to Navigation

Cześć!

Rozwój|
18 sierpnia 2019|
3 minut

Miło Cię tutaj widzieć! Pewnie zastanawiasz się kim jestem i o czym właściwie jest ta strona – zatem już śpieszę z odpowiedziami!

Poznajmy się!

Nazywam się Marta Nawrocka. Jestem łódzką projektantką graficzną oraz ilustratorką. Jaka jest moja historia? Od zawsze byłam osobą ciekawą świata i tak też było na mojej drodze zawodowej.

Kiedy poszłam na studia artystyczne moje widzenie świata się zmieniło. Zaczęłam też wówczas nabywać pierwsze doświadczenia projektowe.
Branża graficzna to taka branża w której zwykle na pierwszym roku studiów ktoś znajomy mówi:

„za tydzień wystawa, potrzebna jest jakaś grafika.. zrobisz?”
i tak to się zaczyna.

Później dowiadujesz się w końcu czym jest kompozycja, fonty, palety barwne, rastry, wektory i wraz z każdym kolejnym projektem odkrywasz zupełnie nowe możliwości i kształtujesz swój styl. Co roku śmiejesz się ze swoich poprzednich projektów, szukasz nowych rozwiązań projektowych i testujesz.

I tak to było w moim przypadku. Przez pewien czas szukałam swojego stylu i miejsca w branży. Skończyłam Politechnikę Łódzką, odwiedziłam korporacje,  skończyłam Akademię Sztuk Pięknych, odwiedziłam małe studio projektowe – przez ten czas zdobyłam niezwykle cenną wiedzę, doświadczenie, poznałam super kreatywnych ludzi i w końcu zamarzyłam! Zamarzyłam, aby stworzyć coś zupełnie własnego! I jakiś czas temu udało się!

 

marta nawrocka

fot. Karolina Grabowska

Kiedy założyłam swoją firmę, pomyślałam, że projektowanie to tylko jedna z rzeczy, którą chciałabym się zajmować.  Pomysł blogowania od zawsze chodził mi po głowie. Na początku studiów nawet przez chwilę miałam swoje małe miejsce w sieci. Pisałam o sztuce, marzyłam jak to jest być projektantem.  Niestety wówczas nie starczyło mi determinacji, moje zainteresowania i cele nie były do końca sprecyzowane. Był to wtedy czas  intensywnego rozwoju, poznawania nowych rzeczy, poszukiwań.

Dziś jest już trochę inaczej.  Pisząc ten post, siedzę w swoim biurze, dookoła mnie leżą pozaczynane projekty i kolorowe harmonogramy. Jest zdecydowanie poważniej.

fot. Karolina Grabowska

 

O czym tutaj będzie można przeczytać?

Przede wszystkim o pracy projektanta na co dzień. Obszary, które szczególnie mnie interesują to współpraca z klientem, komunikacja wizualna marek, ilustracje, współpraca z drukarniami.

Co jeszcze? Na pewno pojawią się drobne triki dla właścicieli marek. No i rady dla początkujących studentów w branży kreatywnej! Jeszcze nie zapomniałam jak to jest być studentem 🙂
To co zostaniesz ze mną?

***
Jeśli chcesz zostać ze mną na dłużej już dziś możesz dołączyć do listy newsletter’owej. Pole do zapisu znajduje się w stopce poniżej.
Dzięki temu jako pierwszy dowiesz się o nowych wpisach, projektach i aktualnościach! Do zobaczenia!